Sügiseste aiasisustuse nõuanded

Sügis on käes ja aiad ootavad veel viimast pingutust. Seekord pöörame pilgu aiasisustuse poole. Vaata oma aknast välja ja mis moodustab sinu aiast kõige suurema osa? Vastuseks on muru. Muru ei pea olema lihtsalt roheline väli.

Lillepotid ja aiakaunistused aitavad tuua elu isegi väikesele murulapile. Tuleasemed lisavad hubasust ja praktilise puudutuse ka kõige külmemale aiale. Aias tuleb mõelda loominguliselt ja tihtipeale on vanadele mööbliesemetele võimalus uus hing sisse puhuda just aias.

Väikese vaevaga saab vanast kaltsuvaibast meisterdada mõnusa aiakiige. Leiad kodust rohkem kui ühe kaltsuvaiba, siis tekita igale pereliikmele mõnus koht pikutamiseks. Vaip on just kiigeks väga hea materjal, sest see on tugev ja hoiab hästi vormi. Kaltsuvaibast mõnusa suvise võrkkiige meisterdamine on lihtne:
Screen Shot 2018-10-07 at 21.55.32

Aia- terrassimööbli soovitame valida tuntud tegijatelt aga isikupärasteks tulemusteks tuleb pöörduda puidutöö pakkujate poole. CNC lõikamine ja freesimine võimaldab teha puidust ning teistest erinevatest materjalidest aiasisustust. Sügisõhtutel aia valgustamiseks saab luua lillekasti, mis päevasel ajal näeb välja kena kujunduselemendina:

Screen Shot 2018-10-07 at 21.36.18

Õhtul aitaks aga valgustada aeda:
puidust-lillekast

Kena aia kujundamisel tuleb ette tihtipeale ka oksadest vabanemist. Soovitame võtta appi kvaliteetne oksapurustaja, mis aitab põõsaste piiramisel ja puuvõrade kärpimisest vedelema jäänud oksad purustada ning kasutada aiatee või lillepeenra jaoks:
pathway-2289978_640

Soovitame lisaks vaadata Pinteresti, millest leiab mitmeid aiasisutuse ideede nimekirjasid:
Screen Shot 2018-10-07 at 21.49.08

Kas õhksoojuspump võib tõesti sobida ka interjööriga?

mitsubishi-soojuspump
Pilt pärineb KliimaMarket.ee tootelt Mitsubishi MSZ-LN35 seinamudel

Õhksoojuspump on mugav, lihtne ja loomulikult ka keskkonnasäästlik kütteallikas, mis vallutab nii kodusid kui ka büroohooneid. Säästlik soojusenergia tootmine on soojuspumpadest teinud selle sajandi kütmise hiti, mida kõik endale ihaldavad. Suurimaks miinuseks on aga nende suurus ja tihtipeale ebaesteetiline väljanägemine.
Raske on ette kujutada, et harmoneeruvasse interjööri tuleb paigutada ka suur, kohmakas kütteseade. See on probleem, millega on paljud sisekujundajad silmitsi seisnud.

Õhksoojuspumpade tootevalikut jälgides on näha, et järjest enam panevad tootjad rõhku ka kütteallika väljanägemisele. Ka Eesti turule on müügile saabunud lihtsa ja stiilse väljanägemisega uued Mitsubishi õhksoojuspumbad. Mitsubishi on valmistanud stiilsemad soojuspumbad ka kvaliteetsest materjalist, et need mõjuksid siseruumis kõrgklassilisena igas mõttes. Kollektsiooni kuuluvad kolmes erinevas värvitoonis soojuspumbad – pärlvalge, rubiinpunane ja oonüksmust. Põnevat ja julget värvivalikut iseloomustab aga just rubiinpunane, mida annab sobitada sügavates toonides ruumidesse ja ka kodudesse, mis on sisustatud vanamööbli või antiikmööbliga. Mitsubishi õhksoojuspumpasid müüvad Eestis Bestair, Külmaline, KliimaMarket ja paljud teised edasimüüjad – tutvu värvilahendustega nende veebilehekülgedel ja vali enda lemmik.

Kogu ruumi terviklikuks sisekujundamiseks tuleb algusest peale arvestada ka soojuspumba paigutamisega. See tagab parimad võimalikud lahendused ruumis. Läbi mõtlemata lahendust ei päästa ka stiilse väljanägemisega soojuspump.

Pehme mööbel Eesti tootjatelt – 5 huvitavat ideed sinu koju!

Väga oluline on pehme mööbel majapidamistes ning kontorites. Õigesti valitud mööbel soodustab lihasvalusi ning kangestunud oleku teket. Kui juba valida mööblit, siis tasuks muretseda pehme mööbel Eesti tootjalt. Võrreldes välismaa mööblitootjatega, ei jää Eesti tootjate pehme mööbli komplektid sugugi alla nii hinna, disaini, unikaalsuse ja materjalide poolelt.

Tarmeko pehme mööbli komplektid on Eestis kõige rohkem tuntud. Astudes Tarmeko poodi, leiad pehmet mööblit oma koju igaks olukorraks. Mis torkab Tarmeko juures silma on retro stiilis tugitoolid, mida toodetakse nii erinevates naha-, tekstiilivalikutes kui ka puidu viimistlustes. See sobib nii elutoa pehmeks mööbliks, kui ka kodukontorisse.

Võru EMPAK spetsaliseerumisalaks on pehme mööbli müük. Enamasti on valikutes diivanid, kuid silma jääb jalgpalli mustriga kott-tool, mida soetada nii koju või kontorisse. Kindlasti sobiks see samuti kingituseks või ürituseks. Väga vabalt võib olla see lastetoas või elutoas, aidates lõõgastuda peale väsitavat päeva.

pehme-moobel-kott-tool
Empak kott-tool

Softrend disainib pehmet mööblit, mis jääb igale külalisele meelde, nii selle mugavuse kui ka stilistika poolest. Mia tugitoolvoodi kireb värvidest, ning sobiks ideaalselt elutuppa või magamistoa voodi kõrvale. Tugitooli valik on tähtis, ning on oluline, et see sobiks ruumiga kokku ning oleks sealhulgas väga pehme.

Bellus on tulnud välja huvitava kontseptsiooniga, milleks on reguleeritav voodi. Saad kontrollida oma positsiooni puldiga. Lisaks sellele on võimalik muuta ka voodi kõvadust, kui soovid pehmemat madratsit, siis on see ainult nupu vajutuse kaugusel. Voodis saad süüa nii hommikust, lugeda raamatut, vaadata televiisorit just endale sobilikus asendis. See voodi on ikka tõeline ime, ning peaks olema iga inimese kodus, kes ei leia endale mugavat asendit.

diamond_adjustable_interior
Bellus voodi

Ermatiko toodab põhiliselt diivaneid, diivanvoodeid ning nurgadiivaneid. Iga majapidamine on enamasti sisustatud diivaniga. Pehme mööbel on kodus vajalik ning Ermatiko suudab pakkuda laia valikut selles osas. Manchesteri diivanvoodi sobib perfektselt suureliikmelisse peresse, kuna see on väga suur ning mahutab terve pere ühiselt diivanile.

Enne otsuse tegemist on tarvilik tootega tutvuda ning olla kindel mugavuses, disainis ning sobivuses. Eestis on mööbliettevõtteid palju ning valik on lai. Mööbel peab olema pehme ning soovidele vastav.

Toeta Eesti mööblitootjaid ja soeta pehme mööbel Eesti tootjalt.

Jõuluehted – huvitavad jõulukaunistused Home4you e-poest

Jõuluehted

Elegantselt kaunistatud kodu, särav jõulukuusk ja ühine aeg koos perekonnaga muudavad jõuluaja meeldejäävaks ning ilusaks. Seega on pühade eel paslik rääkida kodu dekoreerimisest jõuluehetega, et luua enda koju meelepärane ja õdus interjöör.

Jõulukaunistused
Allikas: Home4you jõulukaunistused kategooria

Ennekõike tuleb läbi mõelda, milliseid ruume ja millises ulatuses soovitakse kaunistada – kas kogu kodu ja õueala või hoopiski vaid elutuba ja jõulukuuske. Jõulukuusk on pühade keskne element ja seetõttu kulub tihtipeale just selle kaunistamisele tükk aega. Kuidas ehtida kodu ja jõulukuuske nii, et lõpptulemus oleks stiilipuhas ja kaunis?

Jõulukaunistused ja värvivalik

Jõulukaunistuste värvivalik paneb aluse kogu kodu disainimisele, soovituslik on valida värvitoon, mis harmoneerub ja loob ühtse kokkusobivuse üldise kodu kujundusega. Kui sinu kodu on skandinaavialikult lihtne, siis kindlasti peaks sama joont järgima ka jõulukanistuste osas. Mõned head näited aegumatutest jõuluehetest on leitavad Home4you e-poest (mööbel ja sisustus): minimalistliku stiiliga ja heledates külmades toonides jõuluehted: Boho White lumekarva kaunistused ning Black Gold jõuluehted, mis on julge valik metalsete varjundite poolest.

 

Jõulukaunistused
Jõuluehe BOHO White

Kui soovid kasutada klassikalisi jõulu värve, milleks on punane ja roheline, siis anna enda kuusepuule aktsenti mõne üksiku punase jõulukaunistusega, näiteks lipsu, pärja või jõuluehtega, millel on kaunid punased ornamendid.

Värviküllase ja huvitava jõulupuu saab luu kombineerides erinevaid külma ja sooja alatooniga jõuluehteid. Meeles tasub pidada aga seda, et külmad ja soojad toonid tuleb omavahel lahus hoida, et mitte luua üleliia värvikirevat jõulukuuske.

Sooja alatooniga lõpptulemuse annavad punase, ornaži ja kuldse värvusega jõuluehted, külma alatooni loovad aga roheline, lilla, sinine ja hõbedane toon jõulukaunistustes.

Home4You e-poes on saadaval palju vastupidavad ja rahakotisõbraliku hinnaklassiga jõuluehteid, mida on võimalik osta nii ühe kaupa kui ka erinevate komplektidena. Vaata, millega sellel aastal Home4you enda kliente rõõmustavad siit ja vali endale meelepärased jõulukaunistused.

Elektriküünlad

Jõuluehted on küll kuusekaunistamise põhielemendiks, kuid unustada ei tasu ka elektriküünlaid, mis tihtipeale loovad täiesti eripärase kombinatsiooni koos kuusel rippuvate ehetega. Elektriküünalde valik on poodides väga lai, seega iga üks leiab endale meelepärases värvitoonis, kujus ja hinnaklassis sobilikud.

Enne lõpliku ostu tegemist tuleb kindlasti järgi uurida, kas välja valitud elektriküünaldel on olemas ka varupirnid. Paljudel väga soodsatel elektriküünaldel puudub võimalus lihtsalt soetada varupirne, mistõttu ei ole pärast pirnide läbipõlemist need enam kasutamiseks sobilikud.

Elektriküünlad
Jõuluvalgusti STAR H55cm

Välja selgitatud varupirnide ostu võimalused, siis võib jätkata juba värvi, kuju jms valikuga. Elektriküünlad võivad olla pea kõikides toonides, kuid tähtsaim on valiku juures meeles pidada seda, et need looksid ühtselt kokkusobiva pildi ka jõuluehetega.

Kodu aknalauad, kummutid ja teised vabad pinnad võib kaunistada erinevate LED elektriküünaldega, mis toovad sinu koju lisavalgust ja hubasust. Täiesti aegumatu ning klassikaline valik on tähekujulised või kolmnurksed elektriküünlad, nagu näiteks Star ja Jarve küünlad, mille leiad siit.

Loomingulist kujundamist!

4 sisustusideed, mida jõuludeks kinkida

Jõulupühad on saabumas. Juba varakult tasub mõelda nii enda kodu kaunistamisele kui ka lähedaste kingiidele.

Eesti disaini tootjad loovad erakordselt nutikaid ja stiilseid mööbliesemeid ja sisustuselemente. Järgnevalt toon välja kolme selle aasta pühade sisustusideed, mida soetada endale koju või kinkide kellelegi olulisele.

Vaagen
Allikas: vaagen KÄPIKUD by AnnKris Glass

Minu vaieldamatuks lemmikuks on klaasistuudio Annkris-Glass disainklaasist valmistatud käpik-vaagnad. Klaasist vaagen on selle aasta pühade kohustuslik sisustuselement – sobib ideaalselt nii jõululauale maiustuste serveerimiseks või hoopiski seina kaunistuseks (selle jaoks tuleb aga nutikas ja püsiv kinnitus välja mõelda).

Annkris-Glassi tootevalik on lai, sealt leiab nii erinevaid sisustuselemente kui ka ehteid, mis kõik on valmistatud käsitsi, et pakkuda kliendile ainulaadset ja isikupärast kunsti.

lauakell
Allikas: Formed Stories

Vaatamata nutiseadmete peale tulekule on kodu sisutamisel ikka (seina)kellad moes. Formed Stories pakub unikaalset betoonist lauakella Stoneage Clock, mis näeb küll välja nagu äratuskell, kuid tegelikult see häält ei tee.

Kell on lihtne ja omapärane samaaegselt. Stiililt sobib see imehästi modernsesse linnakodusse ja kinkimiseks disaini hindavale inimesele.

padjad
Allikas: padi koostöös Reet Ausiga

Väärtustav taaskasutus ja keskkonnahoid on märksõnad ettevõtte Softrend ja Reet Ausi koostööle. Nende ühisest ideest on valminud kollektsioon rohelistest patjadest, mis on valmistatud ettevõtte põhitoodangu tööstuslikest üle jääkidest. Samuti näevad dekoratiivpadjad välja väga stiilsed ja värvikirevad – kingi endale või enda sõbrale rohelised jõulud!

kingiidee
Allikas: Hansapost

Funktsionaalsus ja esteetilisus iseloomustavad skandinaavialiku disainiga lauanõusid Soome firmalt Iittala. Iittala Taika sari on lausa lummavalt müstiline ning samaaegselt muinasjutuline, selle disaini autoriks on tuntud kunstnik Klaus Haapaniemi, kelle käekirja muudab erakordseks müstiliste tegelaste kujutamine tänapäevases võtmes. Palju plusspunkte teenib ka sari vastupidava materjali kasutamise eest, nimelt on nõud valmistatud vitroposliinist, mistõttu võib neid julgelt ka pesta nõudepesumasinas ja kasutada ka mikrolaineahjus. Taika sarja lauanõud sobivad ideaalselt kinkimiseks kunsti armastavale inimesele, kes samaaegselt hindab kvaliteeti ja funktsionaalsust.

 

 

5 Eesti mööblitootjat, millel silma peal hoida

Kohalikku toodangut hinnatakse üha enam, seda samuti ka mööblitööstuses, milles on Eesti teinud ääretult suured sammud. Järgmised kolm mööblitootjat on jäänud silma enda omapäraste lahenduste ja tootmise põhimõtetega.

Radis – on perefirma, kes alustas tootmist aiamööblist ja tänaseks loob lihtsa, kuid konkreetse stiiliga mööblit nii koju kui ka kontorisse. Kaseviinerist valmistatud mööbel on vastupidav, moderne ja keskkonnasõbralikult toodetud. Looduslähedus väljendub paljude mööbliesemete disainis ja kindlasti üheks vaieldamatult silmapaistvamaks tooteks on lehmakujuline laud, mis sobib nii kirjutuslauaks kontorisse kui ka perekonna söögilauaks. Tutvu Radise teiste toodetega siin.

Allikas: //www.radis.ee/tooted/laud-lehm-1

Kasevineerist on saanud mööblitootmises tõeline hitt – Muruum, Eesti mööblitootja, valmistab enda toodangu ka just sellest kodumaisest puidust. Lihtsus ja terviklikkus iseloomustavad Muruumi kollektsiooni, milles leidub lastetuppa sobilikke kappe, voodeid, laudu kui ka riiuleid. Uskumatult põnevaks muudab mööblisarja just see, et iga mööblieset on võimalik disainida lisa aksessuaaridega, milleks on spetsiaalselt loodud baldahhiinid, kapiukse katted, dekoratiivpadjad, erinevaks stiiliks. Nii saab näiteks alguses ühest mööbliesemest kujundada printsessile sobiliku voodi ja aja möödudes disainida see ümber hoopis värviküllaseks hipi voodiks. Lisaks pritsessi ja hipi stiilile pakub Muruum ka järgmisi teemasarju: Folk, Kapten ja Robinson.

Muruumi mööbel on kindlasti kõigi laste lemmik! Murumuu kollektsiooniga saab tutvuda siin. Allikas: //www.muruum.ee/pood/kapten.html

Warm North – disainimööbel, mis sobib nii maakoju kui ka linna korterisse. Warm North kollektsioon on inspireeritud igapäevaelust ja seetõttu iseloomustab seda praktilisus ning lihtsus. Valikus on nii söögi-, diivani, abilaudu ning erinevaid aksessuaare, mis enda minimalistliku disaini poolest on lihtsalt kokku sobitavad erinevate stiilidega.

Tõeliselt nutikas on investeerida aegumatu disainiga kvaliteetsesse tammepuidust lauda The Simplest Tabel, mis kaunistab enda minimalistlikusega iga kodu või kontorit.