4 sisustusideed, mida jõuludeks kinkida

Jõulupühad on saabumas. Juba varakult tasub mõelda nii enda kodu kaunistamisele kui ka lähedaste kingiidele.

Eesti disaini tootjad loovad erakordselt nutikaid ja stiilseid mööbliesemeid ja sisustuselemente. Järgnevalt toon välja kolme selle aasta pühade sisustusideed, mida soetada endale koju või kinkide kellelegi olulisele.

Vaagen
Allikas: vaagen KÄPIKUD by AnnKris Glass

Minu vaieldamatuks lemmikuks on klaasistuudio Annkris-Glass disainklaasist valmistatud käpik-vaagnad. Klaasist vaagen on selle aasta pühade kohustuslik sisustuselement – sobib ideaalselt nii jõululauale maiustuste serveerimiseks või hoopiski seina kaunistuseks (selle jaoks tuleb aga nutikas ja püsiv kinnitus välja mõelda).

Annkris-Glassi tootevalik on lai, sealt leiab nii erinevaid sisustuselemente kui ka ehteid, mis kõik on valmistatud käsitsi, et pakkuda kliendile ainulaadset ja isikupärast kunsti.

lauakell
Allikas: Formed Stories

Vaatamata nutiseadmete peale tulekule on kodu sisutamisel ikka (seina)kellad moes. Formed Stories pakub unikaalset betoonist lauakella Stoneage Clock, mis näeb küll välja nagu äratuskell, kuid tegelikult see häält ei tee.

Kell on lihtne ja omapärane samaaegselt. Stiililt sobib see imehästi modernsesse linnakodusse ja kinkimiseks disaini hindavale inimesele.

padjad
Allikas: padi koostöös Reet Ausiga

Väärtustav taaskasutus ja keskkonnahoid on märksõnad ettevõtte Softrend ja Reet Ausi koostööle. Nende ühisest ideest on valminud kollektsioon rohelistest patjadest, mis on valmistatud ettevõtte põhitoodangu tööstuslikest üle jääkidest. Samuti näevad dekoratiivpadjad välja väga stiilsed ja värvikirevad – kingi endale või enda sõbrale rohelised jõulud!

kingiidee
Allikas: Hansapost

Funktsionaalsus ja esteetilisus iseloomustavad skandinaavialiku disainiga lauanõusid Soome firmalt Iittala. Iittala Taika sari on lausa lummavalt müstiline ning samaaegselt muinasjutuline, selle disaini autoriks on tuntud kunstnik Klaus Haapaniemi, kelle käekirja muudab erakordseks müstiliste tegelaste kujutamine tänapäevases võtmes. Palju plusspunkte teenib ka sari vastupidava materjali kasutamise eest, nimelt on nõud valmistatud vitroposliinist, mistõttu võib neid julgelt ka pesta nõudepesumasinas ja kasutada ka mikrolaineahjus. Taika sarja lauanõud sobivad ideaalselt kinkimiseks kunsti armastavale inimesele, kes samaaegselt hindab kvaliteeti ja funktsionaalsust.