Puidust aiakiik – kuidas seda valida?

Aed on koht, kus me pärast pikka töö- või koolipäeva lõõgastume ja veedame aega lähedastega, sõpradega või iseendaga. Aia rohelusel on võime laadida meie akusid ja tõsta tuju. Enamasti on aiakiiged tehtud puidust või metallist. Puidust aiakiiged on aia jaoks täiuslikud, kuna nad on orgaanilised, ning seetõttu sobituvad aia keskkonda loomulikumalt. Aiakiik mängib mängib osa mälestustes, mida te oma aias loote aastate jooksul. Seetõttu on puidust aiakiik asendamatu osa aia sisustusest, mis meelitab nii lapsi kui ka täiskasvanuid veetma rohkem aega õues värske õhu käes. Enne aiakiige ostmist pisilastele oma peres või lihtsalt selleks, et sõpradega õhtul jalgu sirutada ja aias lõbusat aega veeta, siis on mõned nõuanded, mis aitavad teil täiusliku puidust aiakiige leida.

pexels-photo-334978

Õige aiakiige valimisel peaks arvestama eelkõige enda vajadusi.Enne kiige ostmist vaadake üle, kui palju on ruumi teie aias ning mõelge, kuhu võiksite kiige asetada. Lastekiige puhul võiks olla ligikaudu 180 cm vaba ruumi vältimaks ohtlikke olukordi ja vigastusi. Lapsed võivad kukkuda mänguhoos, mistõttu tuleks lastekiige all hoida pehmemat pinnast nagu näiteks kummitükid, liiv, muru või puulaastud.

Aiakiige valimisel peaks esimese asjana veenduma, et kiik on ohutu, tugev ning töökindel. Kiik peaks olema ohutu ja mugav kõikidele pere liikmetele. Tõhus puidukaitsevahend tagab aiakiigele pikaajalise kaitse ilmastiku, temperatuuri ja kahjurite mõju eest. Kindlasti tuleks arvestada kiige kandevõimet ning mõelda, mitu inimest korraga kiigel võivad istuda. Näiteks suudab tavaline kahekohaline puidust aiakiik kanda keskmiselt 150 kg, mõned kolmekohalised aga kuni 400 kg korraga. Üldiselt viitavad jämedamad kiige kandekonstruktsiooni osad paremale kandevõimele kui peenikesemad. Järgmisena tuleks
tähelepanu pöörata aiakiige kujunduslikule küljele. Puidust aiakiik võimaldab laia kunstlikku väljendust graveeringute, puidu tekstuuri, värvi ja mustrite näol, mis lisavad aiale iseloomu ja ilu.

nature-people-girl-forest-12165

Kuidas aga teada, millised lastekiiged meeldivad teie lapsele kõige rohkem? Mänguväljakul olles võiksid lapsevanemad tähele panna, millega talle kõige rohkem mängida meeldib või mis toob tema loomingulisust kõige rohkem esile. Näiteks meeldib osadele lastele turnida torudel, mis võib nende jaoks tunduda nagu piraadilaeval askeldamine. Lisakinnitused ja pehmendused kiigul aitavad vähendada kukkumis- ja vigastuseohtu lastekiigel. Lapsed kasvavad ning seetõttu ei pruugi kõik lastekiiged neile sobida. Näiteks, kui kiik on mõeldud nooremale eale, kui seda on teie laps, siis võib lastekiik enneaegselt kuluda või murduda. Kiik, mis on mõeldud vanemale lapsele, võib aga tekitada olukorra, kus laps võib kiigelt maha libiseda.